ایمپلنت دندان طلا : کاشت دندان طلا

ایمپلنت و کاشت دندان طلا

ایمپلنتهای دندانی، دندان های مصنوعی دائمی هستند که در فک شما کاشته می شوند. آنها درست مثل دندان واقعی عمل کنند. بسیاری از مردم آنها را به دندان مصنوعی ترجیح می دهند. عملکرد ایمپلنتهای طلا بسیار مشابه ایمپلنت معمولی است، اما تا حد زیادی موجبات غرور و فخر فروشی را فراهم می آورند. اگر به انجام عمل ایمپلنت طلا فکر می کنید، از داشتن اطلاعات لازم در مورد تمامی مسائل مربوط به مراقبت و جزئیات این عمل جراحی اطمینان حاصل نمایید.

تاریخچه ایمپلنت طلایی

در دوره اولیه تاریخ مصر و چین، از طلا بدلیل انعطاف پذیر بودن آن برای دندان های مصنوعی استفاده شد. در واقع، جمجمه هایی مربوط به بیش از 5000 سال پیش پیدا شده اند که دندان طلا در دهانشان وجود داشت. با این حال، اخیرا تیتانیوم و پرسلن جایگزین طلا شده است به طوری که دندان های مصنوعی مانند دندانهای واقعی به نظر می آید. امروزه دندان طلا بیشتر دارای جنبه زینتی بوده و یا فردیت را بیان می کند.

عملکرد ایمپلنت طرلایی دندان

ایمپلنت طلا دارای دو قطعه می باشد: ایمپلنت تیتانیوم که توسط عمل جراحی داخل استخوان فک پیچ می شود و دندان طلا ی واقعی. دندان طلا به ایمپلنت متصل شده و درست مانند یک دندان طبیعی عمل می کند. می توان از آن برای جویدن و گاز زدن استفاده کرد، می توان مانند دندان های طبیعی آن را تمیز کرد ولی نمی توان آنرا کشید. . خدمات دندانپزشکی

انواع ایمپلنت طلا

ایمپلنت های طلا دائمی هستند. اگر ظاهر آنرا دوست دارید اما احساس می کنید که در محل کار مناسب نیستند، می توانید یک ایمپلنت پرسلن با یک کلاه یا تاج طلا انتخاب کنید. به این ترتیب، شما می توانید روکش طلا را در محیط کار و جلسات بردارید کنید و در منزل آنرا بگذارید. "Grillz مجموعه ای از کلاه یاروکش های طلا هستند که کل پایین یا بالای دندان را می پوشانند.

ویژگیهای ایمپلنت طلایی دندان

دندان طلا را می توان با سنگ های اضافی و انجام طراحی تزئین نمود. می توانید برای درخشش بخشیدن به لبخند خود، دندان های طلای خود را با الماس یا سنگ های قیمتی واقعی یا مصنوعی تزئین نمایید.

ایمپلنت دندان طلایی و مزایای آن

مزایای ایمپلنت طلا تقریبا همانند مزایای دیگر انواع ایمپلنت های دندانی می باشد. آنها نسبت به بریج فشار کمتری بر روی دندان جانبی خود وارد می کنند زیرا آنها به جای اینکه بر دندان پهلویی تکیه کنند در استخوان فک کاشته شده اند. لازم نیست که نگران افتادن آنها باشید، همچنین می توانید هر نوع مواد غذایی را که دوست دارید بخورید. تمیز کردن آنها نیاز به روش خاصی ندارد و از چسب دندان مصنوعی نیز که کاملا ناخوشایند است استفاده نمی کنید. دندان طلا همچنین می تواند به دهانتان جلوه خوش سبک تری بدهد البته بستگی دارد به تعریف شما از سبک.

هشدار در نصب ایمپلنت طلایی دندان

اگر انتخاب شما ایمپلنت طلا است، به یاد داشته باشید که این تصمیم از نوع دائمی و غیرغابل تغییر است. تغییر آن در آینده، بسیار پیچیده، دردناک و پر هزینه و در مواردی غیر ممکن است. انجام ایمپلنت در افرادی که دارای استخوان فک ضعیف بوده یا سابقه بیماری جدی لثه دارند، موفقیت کمتری دارد بنابراین با پزشک خود همکاری نزدیک داشته باشید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی شانس یک عمل جراحی موفقیت آمیز را دارید.

 

نحوه تمیز کردن ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی با دست دندانهای مصنوعی ( دنچر ) و یا دندان مصنوعی از این جهت که نمی توان آنها خارج کرد فرق دارند. آنها درست مثل دندان معمولی بوده و به لطف پیشرفت دندانپزشکی، درست همانند دندان طبیعی خودتان هستند. ایمپلنت به طور منظم نیاز به تمیز کردن دارد  اما فرایند تمیز کردن آنها بسیار ساده می باشد .