انواع ایمپلنت های دندانی

انواع ایمپلنت

چند نوع ایمپلنت یا کاشت دندان وجود دارد ؟ برای دندان های شما کدامیک از انواع ایمپلنت مناسبتر است ؟ و سوالات زیادی از این دست که براحتی میتوانید از هرکجای کشور بصورت آنلاین یا تلفنی آنها را از کارشناسان مرکز تخصصی کلینیک یاس ایمپلنت بپرسید.

انواع ایمپلنت

از چند زاویه مختلف میتوان اقدام به دسته بندی انواع ایمپلنت ها کرد . که با توجه به تنوع بسیار زیاد این دسته بندی ها بزودی سعی داریم با انتشار مقاله ای کامل شما را با انواع ایمپلنت آشنا کنیم .

انواع ایمپلنت دندان

با انواع ایمپلنت های موجود برای دندان ها آشنا شویدایمپلنت دندان ژاپنی , کره ای , اروپایی , چینی و آمریکایی را از کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تهران بخواهید. در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تهران خدمات تخصصی ایمپلنت دندان با  قیمت ها و تعرفه های مناسب به متقاضیان ارائه میشود .

ایمپلنت دندان

پزشکان متخصص کاشت دندان در کلینیک های ما در مناطق غرب , شرق , شمال , جنوب و مرکز شهر تهران آمادگی دارند انواع ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی را با قیمت های مناسب برای شما انجام دهند.

برای دریافت تعرفه های کاشت دندان در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تهران با روابط عمومی کلینیک تماس بگیرید . کلینیک های ما در مناطق مختلف شهر مستقر میباشند و نگران بعد مسافت نباشید . کارشناسان ما شما را به نزدیکترین مرکز به محل سکونت شما راهنمایی خواهند کرد.

روشهای مختلف ایمپلنت دندان

در حال حاضر تکنیک های زیادی برای انجام عمل کاشت دندان وجود دارند , ایمپلنت های مختلفی از سوی کمپانی های مختلف تولید و روانه بازار شده اند , از همین رو به علت تعدد زیاد متریال در بازار گاها برخی از همکاران با سوء استفاده اقدام به ایمپلنت دندان بی کیفیت میکنند و با تبلیغات دروغین و مانور روی قیمت بیماران را متضرر میکنند.

هزینه ایمپلنت دندان

اگر همین کلمه هزینه ایمپلنت دندان یا قیمت ایمپلنت دندان را در گوگل جستجو نمایید تبلیغات عجیبی را میتوانید ببینید . تبلیغاتی مانند هزینه ایمپلنت 1 دندان 200,000 تومان , 500,000 تومان که کاملا فریبنده هستند.

هزینه ایمپلنت دندان

در عمل حتی با استفاده از بی کیفیت ترین ایمپلنت های موجود در بازار هم ارائه خدمات کاشت دندان با این قیمت میسر نمیباشد . پس عزیزان من کمی در دیدن تبلیغات هوشیارتر باشیم تا دچار زیانهای بعدی نشویم.

طبقه بندی رایج انواع روش های کاشت دندان

مهمترین طبقه بندی به نحوه کاشت و تعداد دندان های کاشته شده و شکل ظاهری آنها بر میگردد 

جایگزین کردن یک دندان: از یک ایمپلنت استفاده می‌شود و یک تاج یا روکش دندان را پشتیبانی می‌کند.

 

جایگزین کردن چند دندان: چند دندان افتاده را می‌توان با چندین ایمپلنت دندان جایگزین کرد که شامل یک پل دندانی ثابت می‌باشد که یک پل سه واحده بوده و توسط دو ایمپلنت نگه داشته می‌شود، و یا می‌توان از چند ایمپلنت استفاده کرده که تعداد دندان‌های بیشتری را نگه می‌دارند. معمولاً حداقل ۴ تا ۸ ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان‌های یک فک کامل، و ۱۰ یا تعداد بیشتری روکش دندان توسط پل دندانی ثابت نیاز است.

 

ترکیبی از پل دندانی ثابت و متحرک: معمولاً زمانی استفاده می‌شود که ایمپلنت‌ها بخشی از پل دندانی ثابت را نگه می‌دارند که به یک بخش متحرک متصل شده است.

 

اُوردنچر: دو یا چند ایمپلنت به صورت استاندارد یا مینی‌ایمپلنت برای تثبیت دندان مصنوعی و حفظ استخوان زیرین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالیکه بیشتر دندان‌های مصنوعی متداول مستقیماً بر لثه و استخوان فشار وارد می‌کنند و موجب تحلیل استخوان می‌گردند، اُوردنچرهای متکی بر ایمپلنت از استخوان محافظت می‌کنند. اُوردنچرها امروزه به عنوان نوع استاندارد مراقبت از بیمارانی که تمام دندان‌های خود در یک یا هر دو فک را از دست داده‌اند، در نظر گرفته می‌شود.

 

تکیه‌گاه برای حرکت دندان (ارتودنسی): ایمپلنت‌ها چه به صورت استاندارد و چه به صورت میکرو مینی‌ایمپلنت باشند امروزه برای ایجاد تکیه‌گاه‌های بسیار پایدار و غیر قابل حرکت برای فراهم کردن امکان حرکت سریع‌تر و راحت‌تر دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.